12 pomysłów: ściana z białej cegły! Zainspiruj się
Cegiełka na ścianie jest popularnym rozwiązaniem w loftach, jednak coraz częściej zdobi też wnętrza urządzone w innych stylach. Efektowna okładzina występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Jednym z popularnych rozwiązań jest ściana z białej cegły. Podpowiadamy, w których pomieszczeniach warto ją zastosować oraz do jakich stylów pasuje.
O czym przeczytasz w artykule?
- Ściana z białej cegły – do jakich stylów urządzania wnętrz pasuje?
- Ściana z białej cegły w sypialni
- Ściana w salonie z białej cegły
- Biała cegiełka w kuchni
- Poznaj pozostałe pomieszczenia, w których sprawdzi się biała cegła
- Biała cegła – jaki kolor ścian?
- Biała cegła – czym można ją zastąpić?
Ściana z białej cegły – do jakich stylów urządzania wnętrz pasuje?
Industrialne wnętrza wyróżniają się surowym charakterem, a często stosowaną w nich okładziną jest czerwona cegła. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się w nich również biały materiał na ścianie. Będzie rozwiązaniem przede wszystkim do mniejszych, gorzej doświetlonych pomieszczeń. Ściana z białej cegły będzie współgrać z oszczędnymi w formie meblami i designerskim oświetleniem.
Biała cegła stanowi idealne rozwiązanie do skandynawskiego wystroju. Jasna okładzina ścienna pasuje do mebli tapicerowanych szarym materiałem oraz drewnianej podłogi. Białą cegłę warto zastosować na jednej ze ścian, a pozostałe pomalować farbą w delikatnym odcieniu, na przykład popielatym.
Cegła biała na ścianę dopełni aranżację w stylu vintage. Na tle efektownej okładziny warto wyeksponować retro przedmioty. Radio na stoliku, maszyna do szycia czy telefon na komodzie – te elementy z dawnych lat podkreślą wraz z białą cegłą styl vintage w pomieszczeniu.
Biała cegiełka na ścianie sprawdzi się – wbrew pozorom – w nowoczesnym wnętrzu. Wystarczy wybrać materiał o dość równomiernych krawędziach. Z białą okładziną skomponują się duże, gresowe, szare płytki podłogowe. Wybierz wielkoformatowe i rektyfikowane kafle – mała fuga sprawi, że stworzą jednolitą powierzchnię. Nowoczesny charakter aranżacji podkreślą jasne meble o prostej formie. Warto ograniczyć liczbę zbędnych przedmiotów, a także zdecydować się na podświetlenie białej ściany z cegły.
Biała cegła jest na tyle uniwersalnym materiałem, że wkomponujesz ją w większość aranżacji. Dobierając do niej odpowiednie meble, podłogę i dodatki stworzysz przytulne, klasyczne wnętrze lub chłodne i nowoczesne.
Ozdobić cegłą możesz też fragment ściany, co pozwoli Ci urozmaicić aranżację w dowolnym stylu, ale też optycznie podzielić pomieszczenie. Jeśli zastosujesz ją na części ściany między salonem a aneksem kuchennym, zyskasz idealne miejsce na zaaranżowanie niewielkiej jadalni.
Ściana z białej cegły – do jakiego stylu pasuje?
- Industrialnego – sprawdzi się równie dobrze co czerwona cegła, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest słabo doświetlone,
- Skandynawskiego – biała okładzina będzie komponowała się z szarością oraz drewnem,
- Vintage – biała cegła pozwoli wyeksponować retro elementy wyposażenia,
- Nowoczesnego – okładzina z cegły pięknie zaprezentuje się z gresowymi, szarymi płytkami i meblami o prostej formie,
- Biała cegła dobrze sprawdzi się więc zarówno w chłodnych, współczesnych aranżacjach, jak i przytulnym, klasycznym wnętrzu.
Ściana z białej cegły w sypialni
Wiesz już, do jakich stylów urządzania wnętrz pasuje biała cegiełka na ścianie. Czas na wybranie pomieszczenia, w którym warto zastosować tę okładzinę. Ściana z białej cegły w sypialni to doskonały wybór!
Okładzinę z białej cegły wykorzystaj na ścianie za łóżkiem. Tak wyrazisty akcent aranżacji sprawia, że nie musisz dbać o urozmaicenie przestrzeni przy pomocy dodatków takich jak zdjęcia czy obrazy. Pozostałe ściany w sypialni pozostaw białe, jeśli pomieszczenie jest słabo doświetlone i niewielkie. Biała baza aranżacji sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w skandynawskim stylu.
Ściana z białej cegły w sypialni nie musi znajdować się za łóżkiem. Planujesz zawieszenie telewizora w pokoju sypialnym? Zastosuj okładzinę z cegły właśnie za nim. Ścianę naprzeciwko udekorujesz natomiast przy pomocy zagłówka stworzonego z tapicerowanych paneli w kształcie heksagonów. Jeśli chcesz uzyskać nowoczesny efekt, wybierz panele w czarnym kolorze.
Ściana z białej cegły w sypialni:
- Sprawdzi się za łóżkiem,
- Będzie świetnie wyglądać również na ścianie z telewizorem,
- Cegłę połącz z białą farbą – to rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w małym pomieszczeniu,
- Jeśli na ścianie za łóżkiem nie planujesz ułożyć białej cegły, zdecyduj się na tapicerowany zagłówek wykonany z czarnych paneli.
Ściana w salonie z białej cegły
Biała cegła efektownie zaprezentuje się, jeśli wykorzystasz ją na wszystkich ścianach – to dobry pomysł do industrialnego wnętrza. Lepiej jednak wyeksponować efektowny materiał wyłącznie na jednej ścianie – tej za telewizorem. Ściana z białej cegły w salonie stanie się neutralnym tłem dla wyświetlanych filmów. Pstrokata tapeta mogłaby przecież rozpraszać podczas seansów.
Cegła biała na ścianę sprawdzi się również za kanapą. Na tle okładziny efektownie zaprezentuje się siedzisko w intensywnym odcieniu, na przykład żółtym, granatowym lub butelkowej zieleni. Idealna będzie również bordowa kanapa z welurowym obiciem. Intensywne kolory tapicerowanych siedzisk sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i vintage. Skandynawską aranżację dopełnisz szarą kanapą na drewnianych nóżkach.
Ściana w salonie z białej cegły – jak wkomponować we wnętrze?
- Okładzina sprawdzi się za telewizorem, ponieważ stanie się neutralnym tłem dla wyświetlanych materiałów,
- Możesz wykorzystać ją też za kanapą,
- Na tle białej cegły doskonale zaprezentują się tapicerowane siedziska w intensywnym kolorze.
Biała cegiełka w kuchni
Kuchnia jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Wykorzystanie w niej materiałów innych niż gładkie płytki nie musi być jednak ryzykowne. Biała cegiełka w kuchni jest dobrym rozwiązaniem. Wystarczy tylko umiejętnie ją zabezpieczyć.
Biała cegiełka w kuchni powinna zostać zaimpregnowana. Dzięki temu będzie Ci służyła przez wiele lat. Warstwa ochronna z impregnatu zabezpieczy białą cegłę przed wnikaniem brudu i wody.
Impregnat dopasuj do rodzaju materiału, który wykorzystujesz w roli okładziny. Do wyboru masz preparaty silikonowe – chronią przed promieniowaniem UV oraz wnikaniem wody. Na rynku znajdziesz również impregnaty akrylowe – są przeznaczone do cegły oraz klinkieru. Zadaniem tych preparatów jest zabezpieczenie ściany zarówno przed brudem, jak i wodą.
Chcesz ułożyć białą cegiełkę w kuchni nad blatem? Zdecyduj się na dodatkowe zabezpieczenie w miejscu kuchenki i zlewu. Zastosuj szklane panele, które nie wpłyną negatywnie na aranżację, a z ich gładkiej powierzchni bez trudu usuniesz wszelkie zabrudzenia.
Ściana z białej cegły w kuchni – czy warto?
- Kuchnia jest narażona na zabrudzenia, ale odpowiednio zabezpieczona cegła na długo zachowa w tym pomieszczeniu estetyczny wygląd,
- Wystarczy, że zdecydujesz się na impregnat, na przykład akrylowy lub silikonowy,
- Jeśli chcesz ułożyć białą cegłę nad blatem, ochroń ją dodatkowo szklanymi panelami w miejscu, gdzie znajdują się zlew i kuchenka.
Poznaj pozostałe pomieszczenia, w których sprawdzi się biała cegła
Biała cegła jest doskonałym rozwiązaniem do przedpokoju. Świetnie zaprezentuje się w długim i wąskim korytarzu. Warto zastosować ją w takim miejscu, żeby szafa z lustrzanym frontem znajdowała się naprzeciwko. Okładzinę możesz też wykorzystać na ścianie z drzwiami wejściowymi – idealnie skomponuje się z czarnym, nowoczesnym skrzydłem.
Ściana z białej cegły urozmaici wystrój pokoju nastolatka. Szczególnie dobrze zaprezentuje się w pomieszczeniu wyposażonym w czarne, metalowe łóżko oraz inne meble wyróżniające się surowym wzornictwem. W pokoju nastolatka świetnie zaprezentuje się podświetlana cegła. Ściana wykonana z efektownego materiału może być tłem dla grafik wykonanych przez nastolatka lub kupionych.
Zastanawiasz się, czy cegła biała na ścianę może zdobić łazienkę? To pomieszczenie, w którym panuje wysoki poziom wilgoci. Wykorzystanie impregnatu pozwoli Ci jednak ozdobić pomieszczenie ponadczasową okładziną. Jeśli mimo to obawiasz się cegły w łazience, wybierz imitujące ją płytki gresowe, których gładka powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości i odporna na wilgoć.
W których pomieszczeniach sprawdzi się cegła?
- Oprócz salonu, sypialni i kuchni doskonałym miejscem na wykorzystanie cegły jest przedpokój,
- Okładzina sprawdzi się też w pokoju nastolatka, zwłaszcza jeśli znajdują się tam meble cechujące surowym wzornictwem,
- Biała cegła może zdobić łazienkę, jeśli zastosujesz impregnat,
- Możesz też zdecydować się na zamiennik w postaci gresowych płytek imitujących cegłę.
Biała cegła – jaki kolor ścian?
Niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu wykorzystasz białą cegłę, musisz dopasować do niej inne elementy aranżacji. Okładzina będzie zdobiła wyłącznie jedną ze ścian? Dopasuj do niej odpowiedni kolor farby.
Możliwości jest wiele. Ściana z białej cegły stworzy ponadczasową kompozycję z szarością. Możesz zdecydować się na ciemny antracyt lub jasny popiel. Szary w zestawieniu z białą cegłą będzie bazą aranżacji w skandynawskim lub nowoczesnym stylu.
We wnętrzu w stylu vintage również sprawdzi się biała cegła. Jaki kolor ścian warto wybrać w tym przypadku? Możliwości jest mnóstwo. Dobrze sprawdzi się biała farba, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu znajdzie się dużo bardzo charakterystycznych i wielobarwnych przedmiotów. Możesz również wybrać granatową barwę, która stworzy tło dla mebli z lat 60.
Ściana z białej cegły rozjaśni przestrzeń, jeśli połączysz ją z żółtym kolorem. Takie zestawienie sprawdzi się przede wszystkim w przedpokoju, do którego najczęściej nie dociera naturalne światło. Żółtą farbę możesz zastosować na ścianie z drzwiami wejściowymi.
Jaki kolor ścian dopasować do białej cegły?
- Szary – sprawdzi się zarówno antracytowy, jak i popielaty. To rozwiązanie będzie idealne do skandynawskiego i nowoczesnego wnętrza,
- Granatowy – dobrze zaprezentuje się w retro wnętrzu, zwłaszcza jeśli na tle ściany ustawisz meble z lat 60.,
- Żółty – pozwoli Ci wraz z białą cegłą rozjaśnić pomieszczenie, na przykład przedpokój, do którego najczęściej nie docierają promienie słoneczne.
Biała cegła – czym można ją zastąpić?
Szukasz materiałów imitujących białą cegłę? Na ścianie w dowolnym pomieszczeniu możesz wykorzystać tapetę z tym wzorem. Efekt nie będzie aż tak spektakularny, ale prace remontowe przebiegną znacznie sprawniej i taniej, a ewentualna zmiana okładziny w przyszłości okaże się prostsza.
Wybierając tapetę z motywem cegły, szukaj wśród rolek z podkładem flizelinowym. Umożliwia on zaaplikowanie kleju wyłącznie na ścianę, dzięki czemu prace remontowe przebiegają znacznie szybciej. Dobrze sprawdzi się tapeta winylowa – jej wierzchnia warstwa charakteryzuje się odpornością na wysokie temperatury oraz wilgoć, a poza tym jest łatwa do wyczyszczenia. Dzięki temu okładzinę bez obaw wykorzystasz w kuchni.
Jeśli obawiasz się, że cegła w kuchni czy łazience szybko straci swój pierwotny wygląd, wybierz imitujące ją gładkie, błyszczące płytki. Hitem wnętrzarskim są kafle typu „subway”. Ich nazwa nie jest przypadkowa – okładzina ta pojawiła się bowiem w nowojorskim metrze w XX wieku. Płytki wyróżniają się charakterystycznym frezowaniem, a ich błyszcząca powierzchnia pięknie zaprezentuje się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach.
Czym zastąpić białą cegłę?
- Białą cegłę zastąpisz przy pomocy tapety,
- Ściana nie będzie aż tak efektowna, ale na pewno remont przebiegnie szybciej i będzie mniej kosztowny,
- Zmiana tapety przebiegnie też sprawniej, co jest ważne, jeśli w przyszłości zechcesz odświeżyć aranżację,
- Szukając tapety, zwróć uwagę na produkty na flizelinie, która ułatwia przeprowadzenie remontu,
- Jeśli zależy Ci na trwałości, wybieraj spośród winylowych tapet odpornych na wilgoć i wysoką temperaturę,
- Białą cegłę możesz też zastąpić błyszczącymi płytkami typu „subway” – sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnym wystroju.
środa, 17 luty 2021 08:41
wtorek, 16 luty 2021 13:49