Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga? To 7 najlepszych możliwości
Biała kuchnia z drewnianym blatem to rozwiązanie, które cieszy się popularnością. Pasuje do skandynawskich, nowoczesnych czy klasycznych wnętrz. Jasne szafki i drewniany blat dobrze zaprezentują się na tle materiałów wykończeniowych w różnych wariantach kolorystycznych. Podpowiadamy, jaka podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem sprawdzi się najlepiej.
O czym przeczytasz w artykule?
- Biała kuchnia, szara podłoga – perfekcyjne połączenie
- Czarna podłoga do białej kuchni – czy pasuje?
- Biała kuchnia z drewnianym blatem – czy sprawdzi się w niej wzorzysta podłoga?
- Biała kuchnia – jaka podłoga? Drewniana!
- Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga? Poznaj inne rozwiązania!
Biała kuchnia, szara podłoga – perfekcyjne połączenie
Szare materiały wykończeniowe cieszą się sympatią inwestorów od wielu sezonów. I nic w tym dziwnego. Doskonale prezentują się w różnych wnętrzach – minimalistycznych, skandynawskich, industrialnych czy eleganckich. Świetnie wyglądają w niemal każdym pomieszczeniu. Czy sprawdzą się również w kuchni? Zdecydowanie tak!
Biała kuchnia, szara podłoga i drewniany blat – takie trio tworzy idealną kompozycję. Przy pomocy jasnej zabudowy i popielatej okładziny podłogowej stworzysz bazę skandynawskiej aranżacji. Drewniany blat jest charakterystycznym elementem wystroju inspirowanego stylem pochodzącym z północy Europy. Do skandynawskiej kuchni z szarą podłogą dobierz białą zabudowę z subtelnymi frezowaniami oraz czarnymi uchwytami w kształcie muszli.
Biała kuchnia z drewnianym blatem i szarą podłogą to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać nowoczesny efekt. W tym przypadku zdecyduj się na szafki z gładkimi, pozbawionymi uchwytów frontami, najlepiej o błyszczącym wykończeniu. W nowoczesnej aranżacji sprawdzą się szare płytki, które imitują beton. Do wystroju dodaj nieco czerni – zlewozmywak, bateria i lodówka w ciemnym kolorze perfekcyjnie wkomponują się w taką przestrzeń.
Szarą podłogę możesz uzyskać dzięki płytkom, które imitują drewno w popielatym kolorze. Gres w postaci podłużnych desek znajdzie zastosowanie w eleganckim wnętrzu. Zdecyduj się na białą zabudowę kuchenną z frezowaniami oraz złotymi gałkami, a do niej dopasuj drewniany, dość ciemny blat. W eleganckim wnętrzu lepiej sprawdzą się urządzenia w zabudowie.
Jak widzisz, szarość na podłodze jest uniwersalna, a jednocześnie wcale nie musi być nudna. Połączenie jej z białą zabudową i drewnianym blatem jest świetne bez względu na to, czy lubisz styl skandynawski, czy wolisz raczej wnętrza urządzone w elegancki sposób.
Biała kuchnia i szara podłoga – w jakiej aranżacji się sprawdzą?
- Skandynawskiej – warto dopasować delikatnie frezowane fronty zabudowy,
- Nowoczesnej – w tym przypadku idealnie sprawdzą się szafki o błyszczącym wykończeniu oraz czarne elementy, na przykład zlewozmywak,
- Eleganckiej – warto dobrać do frontów złote gałki i ciemny, drewniany blat.
Czarna podłoga do białej kuchni – czy pasuje?
Czerń i biel – ten duet sprawdza się we wnętrzach od lat. Kontrastowe zestawienie świetnie wygląda zarówno w aranżacji glamour, jak i nowoczesnej. Co ważne, biel z czernią perfekcyjnie prezentują się z drewnianymi elementami.
Jeśli planujesz wykorzystać białą zabudowę z drewnianym blatem, możesz zdecydować się na wzorzystą podłogę. Motyw karo, a może czarno-białe heksagony? Geometryczny wzór to strzał w dziesiątkę do eleganckiego czy nowoczesnego wnętrza.
Czarno-białe heksagony możesz ułożyć w nietypowy sposób, na przykład stosując w kilku miejscach ciemnej okładziny po trzy białe kafelki. Ciekawie zaprezentuje się również, jeśli gdzieniegdzie wykorzystasz wzorzyste, pojedyncze heksagony. Jakie sprawdzą się najlepiej? Oczywiście czarno-białe, z subtelnym wzorem.
Motyw szachownicy zastosuj, jeśli zależy Ci na eleganckiej aranżacji. Do takiej podłogi pasuje zabudowa o matowym wykończeniu, frezowana, ze srebrnymi lub złotymi uchwytami i oczywiście drewnianym blatem.
Chcesz uzyskać nowoczesny efekt? Zdecyduj się na zupełnie czarne płytki. Zastanów się nad fugą – może być biała lub czarna. Pierwsza opcja sprawdzi się świetnie, jeśli chcesz podkreślić kształt płytek. Druga będzie lepsza, jeśli zależy Ci na uzyskaniu jednolitej powierzchni.
Biała kuchnia – jaka podłoga?
- Do białej kuchni pasuje czarna okładzina podłogowa,
- Możesz wybrać płytki w kształcie heksagonów,
- Świetnie zaprezentuje się też motyw szachownicy, który pasuje do eleganckiego wystroju,
- Czarne płytki możesz połączyć z białą lub czarną fugą.
Biała kuchnia z drewnianym blatem – czy sprawdzi się w niej wzorzysta podłoga?
Biała kuchnia z drewnianym blatem dobrze wygląda z wieloma barwami materiałów wykończeniowych. Biel dobrze komponuje się zarówno z pastelowymi, jak i krzykliwymi odcieniami. Dzięki temu masz tak wiele opcji na to, w jaki sposób wykończyć podłogę. Jako tło dla białych szafek i drewnianego blatu zastosuj płytki ze wzorem, który zapewnia nietuzinkowy efekt.
Wzorzysta podłoga do białej kuchni to bez wątpienia dobry pomysł! Patchworkowe płytki w błękitno-brązowym kolorze stworzą bazę retro aranżacji. Wybierz zabudowę w matowym kolorze, z drewnianymi gałkami. Dodatkiem niech będzie czajnik stylizowany na model sprzed wielu lat – może być czerwony lub miętowy. Dzięki niemu podkreślisz retro charakter wystroju.
- Podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem może mieć patchworkowy wzór. Płytki w błękitno-brązowym kolorze podkreślą retro wystrój wnętrza.
Biała kuchnia – jaka podłoga? Drewniana!
Drewno na podłodze i drewno na blacie – możesz je łączyć! Dobrze zaprezentują się surowce zarówno w zbliżonych, jak i zupełnie różnych odcieniach. Jasny kolor okładziny podłogowej sprawdzi się, jeśli planujesz prowansalski lub skandynawski wystrój, natomiast ciemną tonację wybierz do eleganckiej aranżacji.
Drewniana podłoga do białej kuchni sprawi, że wnętrze stanie się przytulne. Naturalny surowiec stworzy perfekcyjne połączenie z cegłą na ścianach – czerwoną lub białą. Drewno – choć niezwykle piękne i trwałe – ma swoje wady. Możesz więc zamiast naturalnych desek wykorzystać gres, który doskonale je imituje. Dzięki temu zyskasz nie tylko piękną aranżację, lecz także pomieszczenie łatwe do utrzymania w czystości.
Drewno lub jego imitacja na podłodze w kuchni sprawdzą się w różnych aranżacjach – skandynawskiej, eleganckiej czy nowoczesnej. Wiele zależy od tego, na jakie fronty szafek się zdecydujesz – błyszczące, matowe, gładkie, frezowane, z uchwytami czy bez nich.
Ciemna, drewniana podłoga do białej kuchni pozwoli Ci wprowadzić do wnętrza nieco rustykalnego klimatu. Mimo jasnej zabudowy możesz osiągnąć taki efekt. Dla rustykalnych wnętrz najbardziej charakterystyczne jest wykorzystanie drewna. Naturalny surowiec na podłodze i blacie połącz z szafkami z frezami. Mogą mieć uchwyty w kształcie muszelek i czarne gałki. Pamiętaj też o dopasowaniu odpowiednich urządzeń – w kuchni o rustykalnym charakterze dobrze zaprezentują się sprzęty retro.
Drewniana podłoga do białej kuchni – jak wykorzystać?
- Drewno na podłodze możesz połączyć z cegłą na ścianie – zarówno czerwoną, jak i białą,
- Zamiast drewna sprawdzą się też płytki, które je naśladują,
- Taka podłoga dobrze zaprezentuje się w skandynawskich, nowoczesnych i eleganckich wnętrzach,
- Możesz też uzyskać rustykalny charakter aranżacji.
Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga? Poznaj inne rozwiązania!
To jeszcze nie wszystkie rozwiązania, które możesz zastosować, jeśli marzy Ci się biała kuchnia z drewnianym blatem. Jaka podłoga będzie pasować do takiego wnętrza? Po prostu biała! Jasne, kwadratowe płytki są ponadczasowe. Możesz wybrać błyszczące do nowoczesnego wnętrza, a matowe do eleganckiego. Białe płytki pozwolą Ci optycznie rozjaśnić i powiększyć przestrzeń, więc sprawdzą się świetnie, jeśli urządzasz małą kuchnię. Jasna podłoga pasuje do skandynawskiej aranżacji i tworzy dobrą bazę dla nowoczesnego wystroju.
Możesz zdecydować się też na biel, ale w ciekawszej odsłonie. Kafelki imitujące marmur, białe, z delikatnymi, czarnymi smugami nie wyjdą z mody. Stworzysz dzięki nim elegancką przestrzeń.
Jeśli szukasz innego wzoru, zwróć uwagę na lastryko. To motyw, który jakiś czas temu powrócił do łask w niezwykle kolorowych wariantach. Najczęściej stosuje się go na ścianach, ale równie dobrze zaprezentuje się na podłodze. Do białej zabudowy z drewnianym blatem dopasujesz jasne płytki urozmaicone barwnymi plamkami – błękitnymi, pomarańczowymi i beżowymi.
Beżowy – na ten kolor też zwróć uwagę. Dobrze komponuje się z drewnem – razem podkreślają przytulny charakter aranżacji. Świetnie, jeśli płytki imitują naturalny kamień. Wybieraj spośród dużych kafelków rektyfikowanych. Są one na tyle równe, że możesz układać je z niewielką fugą. Wąskie spoiny sprawiają, że płytki tworzą niemal jednolitą powierzchnię.
Jaka jeszcze podłoga sprawdzi się do kuchni z białą zabudową i drewnianym blatem?
- Dobrze sprawdzą się kwadratowe, białe płytki, które warto zastosować w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ optycznie powiększają przestrzeń,
- Możesz zdecydować się na imitację marmuru – to perfekcyjny wybór do eleganckiej kuchni,
- Modny jest motyw lastryko – dobierz białe płytki z niebieskimi, pomarańczowymi i beżowymi plamkami,
- Ponadczasowe są beżowe kafelki, które imitują kamień – wybierz rektyfikowane, a uda Ci się uzyskać efekt niemal jednolitej powierzchni.
poniedziałek, 29 sierpień 2022 11:34
środa, 24 sierpień 2022 09:28