Złoto w kuchni, czyli pomysł na stylową aranżację
Zanurz się w luksusie, otocz się ponadczasowym pięknem, poczuj się po królewsku. Pozwól sobie na to! Wprowadź do swojej kuchni złoto, aby nadać jej blasku. To przecież nie tylko użytkowa przestrzeń, służąca do przygotowywania posiłków. To również centrum życia rodzinnego, w którym codzienna krzątanina harmonijnie łączy się z celebracją najpiękniejszych chwil. Zadbaj, by była nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale też wyjątkowa i piękna. Kuchnia ze złotem zdecydowanie (i bardzo dosłownie) podkreśli, jak cenna jest ta część domu i jak istotną odgrywa w nim rolę.
O czym przeczytasz w artykule?
- Złoto w kuchni
- Biało-złota kuchnia
- Czarno-złota kuchnia
- Złoto i srebro w kuchni
- Kuchnia: marmur – złoto
Złoto w kuchni
Zastanawiasz się, jak wprowadzić złoto w kuchni? Opcji jest wiele, bo złoto w swojej nieprzemijającej elegancji, jest również niezwykle uniwersalne. Neutralny charakter złotego koloru i mnogość jego odcieni, dają naprawdę szeroki wachlarz aranżacyjnych rozwiązań.
Złoto doskonale komponuje się z jasnymi, pastelowymi kolorami, a także ze zdecydowannymi barwami. Dużą popularnością od kilku sezonów cieszy się połączenie złota z bielą. Czarno-złota kuchnia to również powszechne, choć dużo bardziej odważne rozwiązanie. Mniej oczywiste zestawenie to złoto i srebro w kuchni.
Złote dodatki do kuchni to opcja zachowawcza i bezpieczna, ale niepozbawiona wyrafinowania. Bez względu na to, jaki kolor ma kuchnia, złota, oryginalna armatura doda jej blasku i sznytu. Również sprzęty AGD (np. okap, czy lodówka) w odcieniach złota w niebanalny, a zarazem nienachalny sposób wprowadzą złoto do kuchni.
Podobny efekt zyskasz uzupełniając aranżację o złote, designerskie lampy, uchwyty meblowe, listwy wykończeniowe, zastawę stołową, dekoracje ścienne, czy krzesła i stół ze złotymi nogami. W gruncie rzeczy nie ważne, jak zaaranżowana jest kuchnia – złote dodatki będą jak złota biżuteria: niby niewiele, a jednak zmieniają wszystko.
Nie da się ukryć, że złoto przyciąga wzrok. Ogromne znaczenie ma intensywność jego połysku. Lśniące powierzchnie złotych elementów w kuchni będą jak lustro – dodadzą blasku i ożywią pomieszczenie. Z kolei stare złoto w kuchni, o satynowym lub matowym wykończeniu, nada przestrzeni dostojności, klasy i spokoju.
Jaka kuchnia? Złota!
- Złoty kolor jest neutralny – dopasuje się do każdego stylu aranżacyjnego.
- Złoto współgra zarównoz pastelowymi, jak i intensywnymi barwami.
- Złoto w kuchni może stanowić tło, albo występować jako złote dodatki do kuchni.
- Lśniące elementy w złotym kolorze ożywią i rozjaśnią pomieszczenie. Matowe, stare złoto w kuchni doda jej dostojnego i spokojnego charakteru.
Biało-złota kuchnia
Pragniesz, by było luksusowo, a zarazem przestronnie, jasno i przytulnie? Biało-złota kuchnia będzie najlepszym wyborem.
Jeśli złoto ma wystąpić w roli głównej, świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie złota ściana w kuchni. Tak ozdobne tło doskonale odnajdzie się w towarzystwi białych frontów i blatów ozdobionych złotymi uchwytami i listwami wykończeniowymi. Wybierz białe, lakierowane, gładkie meble, aby kuchnia zyskała nowoczesnego designu. Frezowane fronty z postarzanego, bielonego drewna stworzą rustykalny, albo klasyczny klimat.
Ciekawy efekt osiągniesz decydując się na złote fronty szafek, które dumnie będą się prezentować na tle białych ścian. Z tym zestawieniem dobrze wyglądają jasne blaty i dodatki w odcieniach bieli. Do nowoczesnej, minimalistycznej kuchni wybierz wysoko polerowane złoto, mocno odbijające światło. Jeśli kuchnia jest w stylu klasycznym, art deco, czy glamour lepiej sprawdzi się matowe, albo satynowe wykończenie złotych szafek.
Inne rozwiązanie to złote blaty w towarzystwie białych mebli i ścian. Ta lśniąca pozioma przestrzeń w niebanany sposób urozmaici wnętrze i doda mu blasku, ale nie będzie nad nim dominować tak bardzo, jak złota ściana, czy meble.
Biała kuchnia ze złotem:
- Biało-złota kuchnia stworzy wrażenie przestronności, przytulności i luksusu.
- Do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych wybierz lściące złoto. Styl art deco, glamour, klasyczny i rustykalny uzupełnij złotem o matowym lub satynowym wykończeniu.
- Złota ściana w kuchni albo złote fronty szafek to dobry wybór, gdy złoto ma grać główną rolę.
- Złote blaty w zestawieniu z białymi meblami i ścianami będą oryginalnym, ale nienachalnym pomysłem na złoto w kuchni.
Czarno-złota kuchnia
Czarna kuchnia to wybór osób odważnych i zdecydowanych. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i sprawić, że wnętrze będzie nie tylko zachwycać, ale nawet wzbudzać zazdrość, czarno-złota kuchnia to propozycja nie do odrzucenia!
Wystarczy uzupełnienie czarnych mebli złotymi uchwytami i listwami wykończeniowymi, aby zyskać wrażenie luksusu. Jeśli jednak jesteś fanem bardziej wyrazistych aranżacji, doskonałym wyborem będzie złota ściana w kuchni z czarnymi meblami. Równie dobrze sprawdzą się złote fronty na tle czarnych ścian.
Czarno-złota kuchnia może sprawiać eleganckie i ekskluzywne, ale też nieco wyniosłe wrażenie. To jednak nie znaczy, że czarna kuchnia ze złotem nie może być przytulna! Zadbaj o łagodzące klimat detale, takie jak ciepłe, żółte światło, czy miękkie dodatki, np. puszyste poduchy lub welurowe obicia krzeseł.
Duże znaczenie ma również stopień połysku złotych powierzchni. Lśniące złoto, wprowadzając żywą energię i światło, dopasuje się do modernistycznych, loftowych i nowoczesnych wnętrz. Z kolei kuchnię klasyczną lub at deco wzbogać złotem o łagodnym, wyciszającym zmysły, matowym wykończeniu.
Czarna kuchnia ze złotem:
- Czarno-złota kuchnia to odważny, ale też zachwycający wybór.
- Czarna kuchnia ze złotem może sprawiać wrażenie wyniosłości – zadbaj o ocieplające klimat dodatki.
- Lśniące elementy wprowadzą ożywczą energię do modernistycznych i loftowych wnętrz. Matowe, stare złoto w kuchni wyciszy zmysły w aranżacjach klasycznych, czy art deco.
Złoto i srebro w kuchni
Czy można połączyć złoto i srebro w kuchni? I tak, i nie. Z pewnością jest to możliwe we wnętrzach w stylu glamour lub art deco. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić, bo zamiast wyrafinowanego bogactwa, łatwo zyskać efekt tandety i kiczu.
Złoto i srebro w kuchni łączącej nowoczesne wyposażenie z elementami o pałacowym designie, to niebanalne rozwiązanie. Złota ściana w kuchni w zestawieniu ze srebrzysto-szarymi frontami szafek zapewnią niezapomniane wrażenia wizualne. Równie olśniewający efekt uzyskasz montując lśniący złotem okap na tle srebrzystych płytek ściennych.
Styl art deco i glamour bazują na nietuzinkowych detalach. Bez względu na to, jaki styl ma kuchnia, złote dodatki i srebrne elementy dodadzą jej królewskiego charakteru. Połącz bogato zdobione srebrne tace, sztućce, świeczniki i ramy obrazów, z pozłacanymi metalowymi elementami mebli. Dodaj do tego złote lampy i stylowe elementy armatury i przekonaj się, że złoto i srebro w kuchni mogą stanowić efektowną i gustowną całość.
- Złoto i srebro w kuchni to doskonałe połączenie dla wnętrz utrzymanych w stylu glemour i art deco. To zestawienie stworzy pełną przepychu, ale harmonijną aranżację. Uważaj, by nie przesadzić i nie uzyskać efektu kiczu i tandety.
Kuchnia: marmur – złoto
Z czym jeszcze może komponować się złota kuchnia? Marmur, złoto, naturalne materiały najwyższej jakości – to świetne połączenie, dające wpaniałe wrażenia estetyczne. Kuchania zaaranżowana z użyciem tych surowców i ich organicznych odcieni, będzie elegancka i luksusowa, ale i niepozbawiona domowego ciepła.
Kuchnia ze złotem i marmurem, przełamana drewnianymi powierzchniami (blaty, fronty, krzesła), będzie równocześnie ekskluzywna i przytulna. To bardzo neutralne zestawienie: w zależności od zastosowanych odcieni, sprawdzi się w każdej aranżacji. Wybierz ciemne drewno do kuchni klasycznej, art deco, loftowej czy vintage. Do wnętrz skandynawskich,boho czy rustykalnych lepsze będzie jasne drewno.
- Zastanawiasz się, jaka może być kuchnia? Marmur, złoto i naturalne materiały! To ponadczasowe i dające ogromne możliwości aranżacyjne połączenie wyrafinowanej elegancji z ciepłem domowego ogniska.
wtorek, 08 listopad 2022 09:08
poniedziałek, 07 listopad 2022 11:07