Jaką suszarkę do ubrań kupić do małej łazienki?
Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Media Expert.
Mała łazienka wymaga dobrego zagospodarowania i ograniczenia elementów wyposażenia do absolutnego minimum, gdyż w przeciwnym razie wnętrze stanie się niepraktyczne i klaustrofobiczne. Istnieją jednak proste rozwiązania, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności i komfortu użytkowania pomieszczenia. Jednym z takich udogodnień jest pralko-suszarka. Czy kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?
Czy warto kupić rozkładaną suszarkę?
Osoby, dysponujące niewielkim budżetem, zazwyczaj decydują się za zakup tradycyjnych, składanych suszarek. Największą zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście oszczędność. Suszarki nie wymagają bowiem żadnych kosztów eksploatacyjnych. Wybór odpowiedniego stelaża zależy przede wszystkim od umiejscowienia umywalki, prysznica i innych części wyposażenia. Chcąc suszyć ubrania bezpośrednio w łazience o niewielkim metrażu, montuje się np. konstrukcje podsufitowe. Nie wymagają one składania i rozkładania, a zawieszona na linkach odzież nie ogranicza komfortu użytkowania wnętrza. Modele podsufitowe są niemal niewidoczne, jednak nie zawsze da się je dopasować do bryły łazienki, szczególnie jeśli ma ona prysznic i słupki meblowe. Wysokie elementy znacząco ograniczają bowiem dostępną powierzchnię sufitową, przez co zamontowanie suszarki dostosowanej do ilości prania nie jest możliwe. W takim przypadku klienci decydują się na zakup rozkładanego modelu, chowanego w szafie lub w drzwiach. Suszarkę z wypranym ubraniem można ustawić w łazience, jednak zazwyczaj jest to balkon. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni zewnętrznej mieszkanie zachowuje swoją funkcjonalność. Problem pojawia się jednak w okresie zimowym, kiedy stelaż trzeba umiejscowić w łazience lub pokoju. Jest to spora komplikacja dla rodzin z dziećmi. Z czego wykonywane są tradycyjne suszarki? Wszystko zależy od producenta. Do wytworzenia suszarek wykorzystuje się różnorodne materiały, m.in. tworzywo sztuczne, metal itp. Najważniejszym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest oczywiście odporność na wilgoć. W przeciwnym razie inwestycja w suszarkę okaże się krótkoterminowa.
Suszarka do małej łazienki
Tradycyjne suszarki mają swoje zalety, jednak w małej łazience najlepiej sprawdzi się urządzenie elektroniczne 2w1. Dzięki niemu można nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale i czas. Pralko-suszarki od lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, stawiających na komfort, funkcjonalność i doskonałą jakość. Na rynek regularnie wprowadzane są nowoczesne modele ze świetną wydajnością, dlatego koszty eksploatacji nie są tak wysokie, jak się wydaje. Suszarki dzieli się na trzy podstawowe rodzaje – wywiewne, kondensacyjne i kondensacyjne z dodatkową pompą ciepła. Kompaktowe modele przeznaczone są do mieszkań, większe, o szerszym zakresie działania – wykorzystuje się w profesjonalnych pralniach. Suszarki wywiewne to najmniej popularne modele, para wodna odprowadzana jest w nich przez wąż o kilkunastocentymetrowej średnicy na zewnątrz łazienki bądź do kanału wentylacyjnego. Drugi typ urządzenia bazuje na specjalnym kondensatorze odpowiedzialnym za skraplanie, a zgromadzona w pojemniku woda trafia do kanalizacji. Ostatni typ stanowią modele z dodatkową pompą ciepła. Pozwala ona na odzyskanie energii w cyklu parowania i skraplania.
Proste i szybkie suszenie ubrań
Dostępne w sklepie internetowym suszarki różnią się między sobą rozmiarem, kubaturą, czy też liczbą programów, dzięki czemu bez problemu można wybrać model dostosowany do wielkości łazienki i własnych potrzeb. Urządzenia pozwalają na przeprowadzenie uniwersalnych cykli oraz tych dedykowanych konkretnym ubraniom, np. bieliźnie, ręcznikom, odzieży wykonanej z delikatnych materiałów itp. Pralko-suszarka slim posiada także szereg wbudowanych udogodnień, np. czujniki wilgoci, kontrolę wagową, wygładzanie oraz system antybakteryjny. Co więcej, niektóre modele można obsługiwać za pośrednictwem smartfonu, instalując odpowiednią aplikację. To doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli smart home.
Pralko-suszarka do małej łazienki – co wziąć pod uwagę?
Kluczowym parametrem, który należy uwzględnić, przeglądając oferty sklepów internetowych z pralkami i suszarkami, jest klasa energetyczna, informująca m.in. o zużyciu prądu oraz poziomie generowanego hałasu. Bazuje ona na sześciostopniowej skali, w której litera A oznacza najbardziej wydajne urządzenia, przy czym stosuje się dodatkowe oznaczenia jak A . A oraz A , charakteryzujące pralko-suszarki o najlepszych parametrach, o EEIW < 52. Jakich informacji dostarcza jeszcze etykieta umieszczona na suszarce slim? Są to: zużycie energii w kWh dla 100 cykli, pojemność w kg, pobór wody, poziom hałasu w dB(A) wraz ze skalą emisji oraz Eco Bubble.
Szybkie suszenie prania
Suszarka slim przyporządkowana jest również konkretnej klasie wirowania, określającej w procentach ilość wody pozostałej po zakończonym cyklu. Parametr ten determinują m.in. czas prania oraz sama konstrukcja bębna. Najważniejsza jest jednak prędkość wirowania. Najmniej wody, tj. poniżej 45%, pozostawiają modele klasy A. Zakup takiego urządzenia gwarantuje szybkie i dokładne suszenie oraz krótszy czas pracy, co ma przełożenie na koszty eksploatacji.
Suszarka a rozkład małej łazienki
Przed zakupem urządzenia warto sprecyzować częstotliwość prania oraz ilość ubrań, przypadających na jeden cykl. Czynniki te ułatwią wybór urządzenia z optymalnym załadunkiem. Należy jednak zaznaczyć, że parametr ten różni się w zależności od funkcji urządzenia. Standardowe urządzenia 2w1 mają wielkość załadunku prania 8 lub 7 kg, a suszenia – 5 kg. W sklepach znaleźć można oczywiście modele z większą pojemnością, jednak przekłada się to na gabaryty urządzenia.
Jakie urządzenie do suszenia prania w małej łazience?
Wybór odpowiedniej suszarki jest połową sukcesu, gdyż trzeba pomyśleć o odpowiednim miejscu na jej ulokowanie. W małej łazience najlepiej sprawdzi się wąskie i wysokie urządzenie, do którego dostęp nie będzie ograniczony nawet przy otwartych drzwiach. Dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie pralki na podłodze, we wnęce. Powyżej suszarki można zamontować dodatkowy blat, by zyskać miejsce na kosmetyki, proszek lub ubrania, czekające na kolejny cykl. Jeśli w sąsiedztwie urządzenia umiejscowiona jest szafka, czy też umywalka, warto wybrać odpowiedni system otwierania, lewostronny bądź prawostronny. W przeciwnym razie drzwi będą obijać się o meble, psując ich estetykę. Kolejnym, funkcjonalnym patentem jest ulokowanie pralko-suszarki w szafce albo słupku. W przypadku łazienki w rustykalnym stylu, z drewnianymi elementami aranżacji, ukrycie pralki pozwoli na zachowanie spójności wnętrza. Kolor naturalnego surowca trudno jest bowiem odtworzyć i białe bądź ciemne urządzenia może gryźć się z wyglądem mebli.
Suszarka do małej łazienki – sprawdzony zakup
Suszenie prania z wykorzystaniem automatycznego systemu jest niezwykle proste i wygodne, dlatego coraz więcej osób decyduje się zainwestować w urządzenie 2w1. W sklepach internetowych dostępne są urządzenia w różnym przedziale cenowym. Na pralko-suszarkę o dobrych parametrach nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy. Warto jednak pamiętać, by unikać zakupu tanich urządzeń, od niesprawdzonych dystrybutorów, gdyż istnieje duże ryzyko zakupu modelu o słabej efektywności energetycznej i kiepskiej klasie wirowania. Co więcej, b nierzadko wskazywane parametry odbiegają oda faktycznych możliwości urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem dla małej łazienki jest zatem zakup suszarki automatycznej w renomowanym sklepie z artykułami RTV i ADG. Można również zdecydować się na zamówienie urządzenia za pośrednictwem strony internetowej. Pralko-suszarka zostanie dostarczona w krótkim czasie bezpośrednio pod wskazany adres. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie dysponują własnym samochodem. Pralko-suszarka slim to najlepszy wybór do małej łazienki. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto wziąć pod uwagę wiele czynników, ale najważniejsze są własne upodobania i preferencje. Dzięki wysokiej jakości urządzeniu pranie i suszenie ubrań, koców i ręczników przestanie być męczącym obowiązkiem.
Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Media Expert.
środa, 10 kwiecień 2024 11:10