Targi Warsaw Home & Contract 2022 — spotkanie designu, technologii i funkcjonalności!
Za nami jedno z największych w Europie wydarzeń w branży meblarskiej. Targi Warsaw Home & Contract, których partnerem medialnym byliśmy, przeszły do historii pozostawiając ogrom niezapomnianych wrażeń i mnóstwo fantastycznych inspiracji.
- Targi Warsaw Home & Contract 2022 zakończone sukcesem
- Co się działo na targach Warsaw Home & Contract 2022?
- Najmodniejsze wnętrza: łazienka, kuchnia, meble, dodatki
- Nadchodzące trendy
- Kiedy kolejne targi Warsaw Home & Contract?
Targi Warsaw Home & Contract 2022 zakończone sukcesem
Szósta już edycja dorocznych targów designu przyciągnęła zaskakująco wielu zainteresowanych. W ciągu zaledwie czterech dni (od 19 do 22 października 2022 r.) pięć hal wystawienniczych odwiedziło niemal 50 tysięcy gości! Znakomita większość z nich to reprezentanci świata designu i przedstawiciele branży meblowej.
Zdumiewająca, nawet dla organizatorów, była liczba wystawców. Aż 759 firm zaprezentowało swoją ofertę, wykorzystując w tym celu przestrzeń 100 000 metrów kwadratowych! Wśród marek promujących się podczas targów znaleźli się między innymi: FAKRO, Gala Collezione, Halupczok, Deante czy Marazzi.
Targi obejmowały 6 kategorii: Bathroom, Build, Furniture, Kitchen, Light i Textile. Każda z nich zajmowała osobną strefę, co ułatwiło odbiorcom odnalezienie interesujących ich ekspozycji, a także porównanie różnorodnych ofert dotyczących danej tematyki.
Organizatorzy podsumowali Targi Warsaw Home & Contract 2022
- 48635 osób odwiedziło targi.
- 2369 gości przyjechało z zagranicy.
- 759 wystawców zaprezentowało swoją ofertę.
- 14 boisk sportowych – taką przestrzeń zajęło 5 hal wystawienniczych.
Co się działo na targach Warsaw Home & Contract 2022?
Targi Warsaw Home & Contract to nie tylko ekspozycje i pokazy. To także szereg różnorodnych wykładów, prelekcji i warsztatów. Na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie gwiazdy tegorocznych targów, Karima Rashida, praktyczne zajęcia archiDAY, a także konferencja Bathroom Summit.
Karim Rashid, znany na całym świecie, wielokrotnie nagradzany designer, przedstawił koncepcję, którą sam się kieruje w życiu - również zawodowym. Podkreślił znaczenie odwagi i zgody na własną indywidualność w procesie tworzenia niepowtarzalnych aranżacji.
Warto w tym miejscu przypomnieć zasadę “6xR”, która w ostatnim czasie jest bardzo podkreślana w projektach Rashida: refuse, reduce, repair, reuse, recycle, revolutionize. Wydaje się, że ta proekologiczna idea, polegająca na odnawianiu, zmniejszaniu zapotrzebowania, naprawianiu, ponownym wykorzystywaniu, recyklingu i rewolucjonizowaniu istniejących rozwiązań, już na dobre zagości w świecie designu.
Kolejna istotna część targów to adresowane do architektów i projektantów warsztaty archiDAY. Organizatorzy zaprosili uczestników na bezpłatne zajęcia poświęcone praktycznym aspektom codziennej działalności architekta i projektanta.
Ponad 1200 profesjonalistów mogło podszkolić swoje umiejętności związane z wykorzystaniem czterech popularnych narzędzi do projektowania (CAD Decor PRO, SketchUp V-Ray, pCon oraz Archicard i Twinmotion).
Interesującym dodatkiem do warsztatów była sensoryczna wystawa pokonkursowa przygotowana przez Akademię Paradyż, która objęła mecenatem tegoroczne spotkanie archiDAY. Zaprezentowano najlepsze prace biorące udział w konkursie Paradyż Designers 2021.
Ważnym punktem targów była także konferencja Bathroom Summit, której towarzyszyło hasło “łazienka w trzy dni”. Wydarzenie łączyło teoretyczną wiedzę z zakresu projektowania i powstawania wnętrz z praktycznymi rozwiązaniami i nowinkami technologicznymi.
Podczas tego czterodniowego spotkania przedstawiciele i eksperci z branży łazienkowej szukali odpowiedzi na pytanie “jaka będzie łazienka przyszłości?”. Skupiono się na omówieniu aktualnych i nadchodzących trendów. Przedstawiono także szereg innowacyjnych rozwiązań i inspiracji, zarówno z zakresu projektowania i wykańczania wnętrz, jak i z dziedziny marketingu i biznesu.
Uzupełnieniem konferencji było stoisko Bathroom Summit Gallery zaaranżowane z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Koncepcja zakładała stworzenie interaktywnego katalogu produktów. W pomieszczeniach o realnych wymiarach dzięki technologii AR można było obejrzeć trójwymiarowe wizualizacje łazienkowych wnętrz.
Ważniejsze elementy targów Warsaw Home & Contract 2022:
- Wystąpienie światowej sławy designera i projektanta, Karima Rashida,
- ArchiDAY - warsztaty dla projektantów i architektów,
- Czterodniowa konferencja Bathroom Summit.
Najmodniejsze wnętrza: łazienka, kuchnia, meble, dodatki
Stoiska i ekspozycje prezentowane podczas targów Warsaw Home & Contract 2022 przedstawiały najpiękniejsze projekty, najciekawsze aranżacje i zaskakujące rozwiązania. Niezapomniane wrażenia wizualne dostarczyły zwiedzającym niezliczoną ilość inspiracji. Jakie trendy dominowały?
Już na pierwszy rzut oka dostrzec można było nawiązanie do natury. Często pojawiały się motywy ze świata fauny i flory. Minimalizm, stonowana kolorystyka, oszczędność formy, efektowne dodatki - to główne spostrzeżenia po zwiedzeniu targów.
Łazienka
Strefa łazienek przyciągała wzrok olśniewającymi złotem i srebrem bateriami i dodatkami. Zwiedzających kusiły również ekskluzywne umywalki stojące oraz nablatowe. Wolnostojące, stylowe wanny w nietypowych odcieniach i kształtach zapraszały do relaksu.Zdecydowanie nie dało się przejść obojętnie obok stoiska marki Skullop i prezentowanych tam muszli klozetowych w kształcie czaszek.
Kuchnia
Kuchenne inspiracje prezentowane w strefie Kitchen skupiały się w dużej mierze wokół rozwiązań grzewczych. Ciekawe propozycje w tym zakresie przedstawiły między innymi firmy Bora i Lofra. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się między innymi niewidzialne płyty grzewcze zintegrowane z blatem kuchennym.
Strefa kuchni nie ograniczyła się wyłącznie do rozwiązań dla domu. Wystawcy zaprezentowali także szereg propozycji grzewczych do ogrodu, w tym między innymi oryginalne paleniska i wyjątkowo estetyczne grille ceramiczne opalane drewnem.
Meble i dodatki
Część targów poświęcona meblom i dodatkom była strefą przedstawiającą komfort w niebanalnym wydaniu. Dominowały miękkie tkaniny, ciepłe obicia i przyjemne w dotyku materiały. Stonowane barwy natury przełamane niejednokrotnie były ciekawym printem. Nie brakowało również popularnych ostatnio odcieni, takich jak zieleń, błękit, róż, czy miodowe i musztardowe tony.
Uwagę przykuwały prezentujące ponadczasową elegancję meble firm takich jak Kler i Bogart. Nie dało się oderwać wzroku również od designerskich propozycji marki Richmond Interior. Wystawcy zaprezentowali także szeroką gamę różnorodnych bibelotów i ozdób.
Oświetlenie
Olśniewająca strefa Light oferowała mnogość kształtów, form i kolorów. Firmy z branży oświetleniowej zaprezentowały bogato zdobione żyrandole, minimalistyczne lampy, designerskie żarówki, klimatyczne lampki i kinkiety oraz szereg innych rozwiązań.
Szczególnie efektownie prezentowało się stoisko pracowni Baranska Design, na którym światło w zachwycającej instalacji połączone zostało ze szkłem. Zwiedzający mogli również podziwiać ofertę między innymi takich marek jak: Ummo, Nowodvorski, czy Luminex.
Nadchodzące trendy
O tym, że targi Warsaw Home & Contract 2022 dyktują trendy w świecie designu i wystroju wnętrz, wiadomo nie od dziś. Czego zatem możemy się spodziewać w przyszłorocznych koncepcjach aranżacyjnych?
Minione targi pokazały, jak ważny jest temat ekologii i ekonomii. Są one obecne również w zastosowanych przez twórców rozwiązaniach oraz podkreślane przez projektantów. Jedni i drudzy kładą nacisk na bliskość natury i wtórne wykorzystywanie różnorodnych surowców.
Można się więc spodziewać, że nadchodzący rok w branży designu i aranżacji wnętrz także będzie nawiązywał do tych dwóch istotnych kwestii. Z pewnością towarzyszyć nam będą naturalne barwy i materiały.
Neutralne kolory ziemi: beże, brązy, biel, szarości są ponadczasowe - od wielu sezonów cieszą się popularnością i w najbliższym czasie to z pewnością nie ulegnie zmianie. Barwy te z powodzeniem uzupełniać będą subtelne pastele albo żywe tony, takie jak czerwień cegły, ciepłe odcienie żółci, energetyzujące zielenie, czy wyciszające błękity.
Projektanci i twórcy coraz chętniej sięgają po surowce naturalne. Drewno, kamień, marmur oraz dodatki i wykończenia z lnu, juty czy szkła to pewnik, jeśli chodzi o nadchodzące trendy wnętrzarskie.
Kiedy kolejne targi Warsaw Home & Contract?
Doroczne targi Warsaw Home to nie tylko ogromna dawka wiedzy i inspiracji z branży designu, projektowania i wykańczania wnętrz. To także doskonała okazja do nawiązania współpracy i zawarcie intratnych znajomości z ekspertami i przedstawicielami branży.
Nic więc dziwnego, że grono osób zainteresowanych tym wydarzeniem rośnie z roku na rok. Dlatego też organizatorzy nie każą nam długo czekać na informację o kolejnym spotkaniu: targi Warsaw Home & Contract 2023 odbędą się w dniach 7-10 listopada 2023 roku.
poniedziałek, 07 listopad 2022 11:08
środa, 02 listopad 2022 10:04
poniedziałek, 31 październik 2022 10:20