Na co zwrócić uwagę przed zabudową stelaża podtynkowego, aby jak najlepiej wkomponować go w aranżację łazienki?
Przemyślana zabudowa stelaża podtynkowego to kluczowy element aranżacji nowoczesnej łazienki. W zależności od wyboru może ona maskować części montażowe, tworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania, a także dodawać aranżacji charakteru. W rezultacie to praktyczny sposób na zwiększenie komfortu codziennego korzystania z łazienki. W poniższym artykule doradzamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać wysokiej jakości stelaż podtynkowy i zabudować go w taki sposób, by jak najlepiej służył domownikom.
O czym warto pamiętać, wybierając stelaż podtynkowy do łazienki?
Wybór stelaża podtynkowego to decyzja, którą podejmuje się raz na kilkanaście lat. Ze względu na zabudowę jest to element, który powinien wyróżniać się niezawodnym działaniem, ponieważ każda konieczność naprawy wiąże się z remontem. Dlatego przed zakupem warto pamiętać o takich czynnikach jak:
- wytrzymałość — solidna konstrukcja i elementy objęte gwarancją powinny zapewniać długotrwałe użytkowanie bez ryzyka uszkodzeń czy awarii,
- kompatybilność — każdy stelaż podtynkowy powinien być dopasowany do miski WC. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór zestawów stelaży z miską lub ich zakup od jednego producenta,
- wybór przycisków spłukujących — inwestując w stelaż podtynkowy, warto zadbać nie tylko o kompatybilność z miskami WC, ale również z przyciskami spłukującymi, które mają duży wpływ na wygląd aranżacji łazienki.
Duży wybór wysokiej jakości stelaży podtynkowych oferuje marka LAUFEN w najnowszej kolekcji INEO. Tym, co je wyróżnia, są wytrzymała konstrukcja, niezawodne działanie i szeroka oferta kompatybilnych przycisków spłukujących. Warto podkreślić, że przyciski INEO zachwycają zarówno nowoczesnymi kształtami, jak i kolorami. Klasyczna biel, chromowany czy matowa czerń to odcienie, które podkreślą charakter aranżacji i świetnie dopasują się do łazienek utrzymanych w różnych stylach.
Jak zabudować stelaż podtynkowy, aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał?
Przed zaplanowaniem zabudowy stelaża podtynkowego należy dokładnie zaplanować przestrzeń, w której ma się on znaleźć. Wykonaj precyzyjne pomiary i upewnij się, że masz wystarczająco miejsca na stelaż, zabudowę oraz ceramikę. Warto przy tym pozostawić dodatkowe 20-30 cm po bokach miski WC, aby zwiększyć komfort korzystania z łazienki i zyskać przestrzeń na akcesoria, na przykład mały kosz na śmieci. Oprócz tego wybierz najwygodniejszą dla siebie wysokość stelaża podtynkowego, pamiętając przy tym, że po wykończeniu podłoga może okazać się wyższa niż w stanie surowym.
Najłatwiejszym i zarazem najbardziej wszechstronnym sposobem zabudowy stelaża podtynkowego jest wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych. W zależności od potrzeb możesz stworzyć w nich dodatkowe wnęki na kosmetyki albo akcesoria łazienkowe lub obudować je dekoracyjnymi płytkami ceramicznymi. Jeśli cała łazienka jest utrzymana w stonowanych kolorach, warto postawić na wyraziste płytki, które przyciągną wzrok i dodadzą wnętrzu charakteru. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych jest również wygodna w razie ewentualnych przyszłych modernizacji, dzięki czemu łatwo dopasujesz ją do zmieniających się potrzeb domowników. Zapoznaj się z ofertą marki LAUFEN i wybierz stelaże, które zachwycają swoim niezawodnym działaniem.
Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z LAUFEN.
Redakcja Dekoportal.pl