Świecąca ściana – zrób ją w swoim domu!
Świecąca ściana to świetny sposób, żeby odświeżyć aranżację. Jest mnóstwo metod, dzięki którym wprowadzisz nieco blasku do pomieszczeń, ale też na zewnątrz! Podpowiadamy, w jaki sposób rozświetlić przestrzeń.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Świecąca ściana w salonie – czy warto?
- Świecąca ściana – jak zrobić?
- Świecące panele na ścianę – co warto wiedzieć?
- Pokój dziecka i świecąca ściana
- Farba świecąca w ciemności na zewnątrz
Świecąca ściana w salonie – czy warto?
Ściana nie musi być już wyłącznie tłem dla aranżacji. Możesz sprawić, że stanie się ważnym elementem wystroju. Wzorzysta tapeta to tylko jeden ze sposobów, ale równie dobrze sprawdzi się świecąca ściana. To warty uwagi pomysł, jednak musisz uważać, żeby rezultat był elegancki. Przy błyszczących płaszczyznach łatwo o przesadę i uzyskanie kiczowatego efektu.
Świecąca ściana posłuży jako element aranżacji dziecięcego pokoju. Wzór gwiazdek możesz wykorzystać również na suficie! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby dodać nieco blasku aranżacji salonu czy sypialni. Takie rozwiązanie to dobry patent, gdy celem jest romantyczna sypialnia na poddaszu czy kreatywne małe biuro w domu.
Świecąca ściana pasuje do różnych aranżacji. Dopełni wnętrze urządzone w stylu glamour, dla którego blask jest charakterystyczny. Delikatnie połyskująca płaszczyzna pięknie zaprezentuje się też w nowoczesnej i nowojorskiej aranżacji. Tutaj przeczytasz, jak stworzyć styl nowojorski w mieszkaniu. Wiele zależy od tego, jaką metodę wykorzystasz, żeby uzyskać błyszczącą ścianę. Jeśli marzy Ci się odświeżenie dotychczasowego wystroju, rozświetlenie wnętrza jest doskonałym sposobem!
Czy świecąca ściana w salonie lub sypialni to dobry pomysł?
- Tak, jeśli zadbasz o to, żeby uniknąć kiczowatego efektu.
- Błyszcząca powierzchnia pasuje do różnych aranżacji – glamour, nowoczesnej, nowojorskiej.
- Oprócz salonu i sypialni świecącą ścianę warto wykorzystać w pokoju dziecka, gdzie blask możesz też zastosować na suficie.
Świecąca ściana – jak zrobić?
Zastanawiasz się, jak pomalwoać ściany w sypialni lub pokoju dziecka? Najłatwiejszą metodą na uzyskanie blasku we wnętrzu jest pomalowanie ścian preparatem z dodatkiem brokatu. Są gotowe produkty, które powlekają płaszczyznę dekoracyjno-ochronną warstwą. Wybierzesz spośród transparentnych lakierów zawierających błyszczące drobinki.
Preparat dopasujesz do odcienia ściany, o jakim tylko marzysz. Możesz w ten sposób odświeżyć wygląd powierzchni, która była pomalowana jakiś czas temu. Pamiętaj, żeby przed przystąpieniem do prac zapoznać się ze wskazówkami producenta. Dzięki temu uzyskasz równomierny efekt na całej powierzchni.
Marzy Ci się świecąca ściana w łazience? Żeby uzyskać ją łatwym sposobem, kup brokat dekoracyjny w woreczku. To produkt, który należy łączyć z zaprawą do wykonania fug. Dzięki drobinkom uzyskasz efekt metalicznego połysku.
Świecąca ściana w salonie lub sypialni może być też wykonana dzięki tapecie. Postawisz na teksturowany produkt, który wprowadzi mnóstwo blasku do pomieszczenia. Żeby nie uzyskać efektu chaosu, udekoruj w ten sposób tylko jedną ścianę, na przykład tę za telewizorem lub za łóżkiem. Do wyboru masz też delikatniejsze tapety, których tylko niektóre elementy są podkreślone mieniącymi się drobinkami. Jeśli nie wiesz, jak połączyć tapetę i farbę na jednej ścianie, przeczytaj nasz poradnik: tapeta i farba na jednej ścianie – zobacz, jak to połączyć.
Jak uzyskać świecącą ścianę w najłatwiejszy sposób?
- Zdecyduj się na transparentny lakier z drobinkami – stworzy powłokę dekoracyjno-ochronną na ścianie w dowolnym odcieniu.
- Brokat w woreczku – produkt jest przeznaczony do fug, dlatego pozwoli Ci uzyskać metaliczny efekt na ścianie w łazience.
- Brokatowa tapeta – może być cała pokryta drobinkami lub tylko częściowo.
Świecące panele na ścianę – co warto wiedzieć?
Jeśli szukasz rozwiązania do nowoczesnego wnętrza lub marzy Ci się luksusowy salon, sprawdź świecące panele na ścianę. Pasują również do innych stylów urządzania, ponieważ mogą mieć odcień drewna lub betonu. Światło jest natomiast subtelnym, ale widocznym dodatkiem.
Świecące panele na ścianę są nieskomplikowane w układaniu. Możesz zdecydować się na zestaw, który zawiera płytę bazową. To ją należy zamontować najpierw. Następny krok to mocowanie do płyty modułów. Co ważne, takie zestawy są wyposażone w pilota, więc łatwo obsługiwać świecącą ścianę.
Z tego typu paneli możesz wykonać całą ścianę. Istnieje też rozwiązanie, które idealnie pasuje do pokoju gracza. To panele świetlne w formie trójkątów lub heksagonów. Ułożysz z nich wzór o dowolnej wielkości. Panele świecą na kolory z palety RGB, które skomponujesz z odcieniem oświetlenia komputera stacjonarnego, słuchawek czy innych elementów wyposażenia gamerskiego pokoju. To świetne rozwiązanie, które urozmaici pokój dziecięcy.
Świecące panele do pokoju gracza mogą być obsługiwane przy pomocy dołączonego do zestawu pilota lub aplikacji. Dowiedz się, czy produkt ma tryb muzyczny. Dzięki niemu światło będzie zmieniać kolory w rytm piosenki. Możesz też ustawić, o której godzinie oświetlenie ma się włączyć lub wyłączyć.
Świecące panele na ścianę – jak wykorzystać?
- Możesz zdecydować się na panele z płytą bazową, do której przyczepia się mniejsze moduły.
- Tego typu produkty są wyposażone w pilota, więc łatwo je obsługiwać.
- Do wyboru masz też panele świetlne, którymi udekorujesz część ściany; sprawdzą się w pokoju gracza.
- To produkt w formie heksagonów lub trójkątów, świecący w odcieniach z palety RGB, obsługiwany nie tylko pilotem, lecz także aplikacją w smartfonie.
Pokój dziecka i świecąca ściana
Świecąca ściana będzie interesować zarówno maluszka, jak i kilkuletnie dziecko. Nie potrzebujesz skomplikowanych produktów czy narzędzi, żeby dodać pomieszczeniu nieco blasku.
Świecącą ścianę w pokoju pociechy wykonasz przy pomocy świecących w ciemności naklejek. Wystarczy, że w ciągu dnia będą wyeksponowane na światło dzienne, żeby zachwycać blaskiem po zmroku. Takie naklejki przymocujesz nie tylko na ścianie, lecz także na suficie.
Świecące w ciemności produkty występują w różnych kształtach. Popularne są gwiazdki i księżyc, ale możesz wybrać też postać wróżki oraz zwierzęta. Zaletą świecących naklejek ściennych jest łatwość użycia. To produkty samoprzylepne, więc nie potrzebujesz dodatkowych preparatów. Dobrze się trzymają, a jednocześnie bez trudu je odkleisz, gdy zechcesz zmienić aranżację pomieszczenia.
Świecąca ściana w pokoju dziecka – jak wykonać?
- Wystarczą Ci naklejki świecące w ciemności.
- Możesz zastosować je na ścianie i na suficie.
- Muszą być w ciągu dnia wyeksponowane na światło słoneczne, żeby świeciły, gdy zrobi się ciemno we wnętrzu.
- Naklejki występują w różnych kształtach – to między innymi gwiazdki.
- Produkty są samoprzylepne, dobrze się trzymają, a w razie potrzeby bez trudu je odczepisz.
Farba świecąca w ciemności na zewnątrz
Marzy Ci się udekorowanie posesji świecącymi akcentami? Nie musisz wykorzystywać w tym celu wyłącznie lamp solarnych. Może to być też farba świecąca w ciemności na zewnątrz, tak zwana fosforyzująca. Daje światło w nocy po tym, jak w dzień zostanie wystarczająco naświetlona.
Tego typu preparaty są w ciągu dnia właściwie transparentne. Dopiero gdy zaczyna się ściemniać, zaczynają dawać światło. Taki produkt nadaje się do udekorowania elewacji, ale nie tylko. Możesz zastosować farbę na ściance altany, a nawet na chodniku, żeby był po zmroku dobrze widoczny.
Farba fosforyzująca może świecić od kilku do kilkunastu godzin. Preparaty występują w różnych wariantach kolorystycznych – są między innymi zielone, niebieskie czy czerwone. Taka różnorodność daje możliwość stworzenia ciekawych efektów na zewnątrz.
Farba świecąca w ciemności na zewnątrz – co warto o niej wiedzieć?
- To farba fosforyzująca, która w ciągu dnia zostaje naświetlona, by zacząć świecić po zmroku.
- Preparat jest transparentny – gdy jest jasno, pozostaje właściwie niewidoczny.
- Możesz udekorować farbą fosforyzującą elewację, chodnik lub ścianę altanki.
- Produkty są dostępne w różnych odcieniach, co pozwala stworzyć nietuzinkowe efekty na zewnątrz.
środa, 24 kwiecień 2024 10:08